„Niebieskie przedszkole przyjazne osobie ze spektrum autyzmu”

Szanowni Rodzice – mamy to!

Jesteśmy laureatami konkursu „Niebieskie przedszkole/Niebieska szkoła przyjazna osobie ze spektrum autyzmu”

2 kwietnia nasza placówka w ramach obchodów Światowego Dnia Autyzmu otrzymała tytuł Niebieskiego przedszkola przyjaznego dla dzieci ze spektrum autyzmu. Tytuł Niebieskiego Przedszkola został nam wręczony podczas uroczystej gali „Zapal się na niebiesko da autyzmu” w Młodzieżowym Domu Kultury. Placówkę reprezentowała wicedyrektor przedszkola pani Monika Głuszek i koordynator konkursu „,Niebieskie przedszkole” pani Agata Herczyk, która na co dzień pracuje w grupie integracyjnej jako nauczyciel wspomagający.
Gale uświetnił recital Olka Klepacza i Dźwiękoszczelnych. Koncert został zakończony symbolicznym zapaleniem świateł w MDK na żółto i na niebiesko jako znak solidarności z Ukraina.
1 kwietnia z kolei odbyła się konferencja naukowa „,Jestem osoba z autyzmem daj mi szanse”, podczas której została przedstawiona prezentacja multimedialna dokumentująca podejmowane działania w naszej placówce na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu. Raport z realizacji konkursu zaprezentowała pani Agata Herezyk. Zaczęcamy Państwa do zapoznania się z nim.

 

 

Nasze przedszkole brało udział w konkursie „Niebieskie przedszkole/Niebieska szkoła przyjazna osobie ze spektrum autyzmu” organizatorem, którego był  Zespół Szkół Specjalnych nr 23 w Częstochowie, Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełnosprawnych z Autyzmem i zaburzeniami pokrewnymi „Daj mi czas; oraz Wydział Edukacji Urzędu Miasta Częstochowa.

Konkurs ten stanowił jedną z form obchodów ustanowionego 2.04. – Światowego Dnia Wiedzy o Autyźmie. . W ramach konkursu nasza placówka podjęła działania dydaktyczne, wychowawcze, opiekuńcze na rzecz dzieci ze spektrum autyzmu mające na celu dostosowanie działań przedszkola do potrzeb i możliwości osób ze spektrum autyzmu wynikających z Modelu „Niebieskiego Przedszkola „