W dniu 12.05.2026r. odbyła się w naszym przedszkolu III edycja MasterChef Junior pod hasłem „Małe co nieco… smacznie, zdrowo, kolorowo”. Organizatorami były Miejskie Przedszkole nr 37, Miejskie Przedszkole nr 5 i Miejskie Przedszkole nr 6.
W konkursie brały udział dzieci z 9 przedszkoli z naszej dzielnicy Miejskie Przedszkole nr 4, MP 5, MP 6, MP 7, MP 8, MP 19, MP 20, MP37, MP 44. W jury zasiedli honorowi goście: Pan Łukasz Pabiś wiceprezydent Miasta Częstochowy, Pani Ewa Kowalczyk inspektor Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Częstochowy.
Zadaniem 3-osobowych zespołów dzieci z każdego przedszkola było przyrządzenie wiosennych, zdrowych przekąsek. Odbyły się 3 konkurencje, w których zadaniem było wykonanie: ślimaka, biedronki i motyla.
Dzieciom z przedszkoli wręczono nagrody. Na zakończenie był słodki, ale zdrowy poczęstunek- owocowe szaszłyki z czekoladowym fondue, które dzieci przygotowały same.
Najważniejsze było to, że żadne z konkursowych zadań nie było zbyt wielkim wyzwaniem. Wszyscy poradzili sobie znakomicie! Dziękujemy za przybycie i wspólną zabawę!
Było smacznie, zdrowo i bardzo kolorowo !


