Dzień Kundelka :)

Dzień Kundelka

Siedzę na kanapie, na kolanach leży laptop, zaczynam pisać tekst poświęcony Dniu Kundelka. W tym samym momencie z pokoju obok przybiega moja Bella, wskakuje na kanapę i bezceremonialnie podnosi nosem moją leżącą na klawiaturze dłoń i przenosi na swoją głowę. Nieco poirytowana zabieram rękę i próbuję skupić się na zadaniu, ale ona nie rezygnuje, koniecznie w tej chwili musi być pogłaskana, więc ręka, wbrew mojej woli, znów przenosi się na psią głowę. Początkowa irytacja ustępuje miejsca rozbawieniu, przerywam pisanie w pół zdania i głaszczę mojego psa. Zadowolona Bella kładzie się po chwili spokojnie obok mnie i zasypia. W moim domu dzień kundelka jest codziennie!

 W Polsce jest to nieformalne, lecz ważne święto. 25 października obchodzą je wszystkie wielorasowe pieski. Dlaczego ta data? Jest to dzień po rocznicy wejścia w życie polskiej ustawy o ochronie zwierząt. Dlatego też cały październik jest w Polsce miesiącem szczególnie im poświęconym.

Nasze przedszkole również obchodziło Dzień Kundelka. Z tej okazji dzieci wraz z paniami podczas zajęć miały okazję porozmawiać o miłości do zwierząt, szacunku i okazywaniu pomocy. Przedszkolaki zgłębiły wiadomości na temat wyglądu psa, jego pielęgnacji oraz żywienia. Była też wizyta psów szkolonych do pracy z dziećmi. Dziećmi mogły pogłaskać psa, zaobserwować jego zachowanie podczas wykonywania komend oraz zgłębić wiedzę na temat jak trudna jest praca, a zarazem przyjemna jest praca z psem.

W naszym przedszkolu został również zorganizowany konkurs w ramach obchodów Dnia Kundelka pod tytułem „Mój przyjaciel pies” – zdjęcia w galerii.