Dzieci uczą Rodziców

Dzieci się uczą i młodzież się uczy. Rodzicu, i Ty poświęć trochę czasu na naukę, Wychowanie dzieci nie jest proste, ale mamy 10 wskazówek, które Ci pomogą. Centrum Rozwoju Lokalnego – organizator ogólnopolskiej akcji edukacyjnej „Dzieci uczą rodziców” kontynuując swoją misję wspierania edukacji najmłodszych, a także wsparcia rodziców w procesie wychowania swoich pociech, przygotowało kolejny materiał wideo z poradami. Film „Wychowanie dzieci – 10 porad psychologa” to materiał, który podejmuje 10 bardzo ważnych kwestii dotyczących wychowania dzieci.  W roli przewodnika psycholog mgr Beata Liwowska. 

Link do filmu:

W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę; przygotowaliśmy serię pakietów materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.

Dzieci uczą rodziców w domu

 

 

UWAGA !  UWAGA ! 

Do świata edukacji wyruszamy i swój udział w akcji

„Dzieci uczą rodziców” ogłaszamy!!!
🙂

Wraz z nowym rokiem szkolnym nasze przedszkole bierze udział w nowym projekcie. Jest to inicjatywa Centrum Rozwoju Lokalnego. Celem akcji jest zwiększenie świadomości dzieci o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas zajęciach. Bardzo ważnym akcentem w tej akcji jest zaangażowanie Rodziców do udziału poprzez Ich rozmowy ze swoimi pociechami na temat prowadzonych w przedszkolu zajęć.

Dzieci są bardzo ciekawe świata, zadają mnóstwo ważnych i potrzebnych pytań. Dlatego też tematyka zajęć będzie bardzo szeroka. Dzieci dowiedzą się jak być bezpiecznym w szkole, w ruchu drogowym, korzystając z internetu czy podczas zimowego oraz wakacyjnego wypoczynku. Ekologia? Ważna sprawa! Dzieci poznają jak poprawnie segregować odpady oraz jak walczyć ze smogiem. Historia? Każdy ją powinien znać. Droga Polski do niepodległości, symbole narodowe to coś, co najmłodsi będą znać. Sport? Sport to zdrowie. Każdy przedszkolak i uczeń jak bezpiecznie ćwiczyć się dowie.

Lekcja 1

Lekcja1 NiepodległaPolska

Lekcja 2

Pomocne serce

Lekcja2-PomocneSerce

 

Lekcja 3

Bezpieczne ferie

Lekcja 3 – Bezpieczne ferie

Lekcja 4

Młody Ekolog

Lekacja 4 -MłodyEkolog