Projekt „Bliżej pieska”

W danym roku szkolnym nasze przedszkole przystąpiło do projektu „Bliżej pieska” Podczas realizacji dzieci będą mogły nieść pomoc potrzebującym zwierzakom oraz nauczą się właściwego zachowania wobec nich.

1.Nawiążemy  współpracę z wybranym schroniskiem -zorganizujemy zbiórkę koców, jedzenia.

2.Przedszkolaki będą spotykać się z miłośnikami zwierząt, behawiorystą, weterynarzem ,   

3.Dzieci uczestniczyć będą w zajęciach edukacyjnych, podczas których wspólnie stworzymy kodeks właściwego zachowania wobec zwierząt oraz przybliżymy dzieciom jak opiekować się naszymi pupilami.

4.Konkurs plastyczny „ Moje ulubione zwierzątko”

  1. Udział w akcji „Nakręceni na pomaganie”- zbiórka nakrętek.

„Zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę” – to pierwsze słowa polskiej ustawy o ochronie zwierząt. W tę wiedzę należy wyposażać społeczeństwo – a najlepiej zacząć właśnie od dzieci, od ich fascynacji światem, przyrodą i zwierzętami, która w prosty sposób może być przekształcona w wiedzę praktyczną: jak właściwie traktować zwierzęta, dbać o nie, porozumiewać się z nimi.

SCHRONISKO

W październiku  w ramach projektu „Bliżej pieska” w naszym przedszkolu po raz kolejny została zorganizowana zbiórka karmy i darów dla podopiecznych schroniska dla bezdomnych zwierząt w Częstochowie. Celem akcji było uwrażliwienie dzieci na los bezdomnych zwierząt oraz poprawa ich warunków. Cieszymy się, że tak wielu przedszkolaków i ich rodziców włączyło się do naszej akcji. Zebraliśmy 84 kg karmy dla psów, 38 kg karmy dla kotów oraz koce i ręczniki. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i pomoc.

KONKURS

W listopadzie zorganizowaliśmy konkurs „Moje ulubione zwierzątko” oto nasze prace i laureaci.