Międzynarodowy Projekt Edukacyjny “Piękna Nasza Polska Cała”

Drodzy Rodzice!

Z dniem 31.12.2018r. dobiegł końca czas realizacji projektu „Piękna Nasza Polaka Cała”, który przyniósł naszym dzieciom, nauczycielom ale również rodzicom wiele radości i nowej wiedzy. Zaangażowaliśmy całą placówkę wraz z oddziałami pozamiejscowymi w jego realizację i możemy pochwalić się świetnymi wynikami. Zapraszamy do zapoznania się z raportem realizacji projektu w załączniku na dole strony.

DZIĘKUJEMY WAM KOCHANI RODZICE ZA OGROMNE ZAANGAŻOWANIE I POMOC W REALIZACJI TEGO PROJEKTU!!!

Nasze przedszkole bierze udział w międzynarodowym projekcie edukacyjnym „Piękna nasza Polska cała”
będącym odpowiedzią na wyjątkowe święto Polaków – 100 rocznicę odzyskania Niepodległości.
Realizacja Projektu zaplanowana jest na pierwszą połowę roku szkolnego 2018/2019 – od 1 września do 31 grudnia.
Będziemy na pewno potrzebowali waszego wsparcia ?
Mamy do wykonania minimum 11 zadań z 20.
Liczymy, że z Waszą pomocą wykonamy więcej niż niezbędne minimum ?
                  Jednym z punktów, które należy wykonać w projekcie jest wysłanie 100 kartek do różnych przedszkoli. My taką pierwszą kartkę otrzymaliśmy z pozdrowieniami z Ustki z przedszkola nr 1, za co serdecznie dziękujemy i również odeślemy kartkę z naszego miasta Częstochowa. Serdecznie pozdrawiamy całe przedszkole nr 1 w Ustce.
Kolejnym naszym udziałem w świętowaniu 100-lecia Niepodległości było wraz z 102 innymi placówkami oświatowymi w Częstochowie dokonanie wpisu do księgi życzeń na 100lat niepodległości Polski w I LO im. J. Słowackiego w Częstochowie. Zdjęcie z treścią życzeń dołączone do galerii zdjęć.
I nadszedł ten dzień 11 listopada 2018r.
100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości.
W naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia w której brały udział przedszkolaki, ale również cały personel placówki.
Uroczystość rozpoczęliśmy zaśpiewaniem Hymnu Polki „Mazurek Dąbrowskiego”. Każdy przedszkolak zna 4 zwrotki Hymnu 🙂
Inscenizację dla Niepodległej przygotowały dzieci z dwóch grup, był również taniec narodowy Polonez.
Zwieńczeniem tego dnia było posadzenie w specjalnie przygotowanym miejscu” Drzewa Pamięci” jako symbolu życia i wolności.

Załączniki