DZIEŃ KOTA ;)

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KOTA –  nie wiem czy wiecie, że głównym celem ustanowienia tego święta jest uwrażliwienie społeczeństwa na problem bezdomnych i głodujących kotów, które nieraz wiodą bardzo ciężkie życie. W samej Polsce jest około 17 tysięcy bezdomnych kotów. Dlatego warto już w przedszkolu uwrażliwiać dzieci na krzywdę zwierząt oraz na to, żeby nie porzucać ich bo to nie zabawki.

Warto również wiedzieć, że my ludzie udomowiliśmy to zwierzę już ponad 10 tysięcy lat temu a od 1990 roku we Włoszech kociaki doczekały się swojego międzynarodowego święta. A jak to wyglądało w naszym kraju??? W Polce pierwszy Dzień Kota obchodziliśmy w 2006 roku. U nas obchody Dnia Kota przypadają na  dzień 17 lutego.

W naszym przedszkolu gościliśmy ślicznego kociaka. Oto kilka zdjęć z naszego przedszkolnego dnia kota.